ANA SAYFA   v   FORUM   v   HABERLER   v   YAZI KÖŞESİ   v   FOTOĞRAFLAR   v   SİTE ÜYELERİ   v   SOHBET

   Gurbetteki Ziganalılar, Burda bir köy var uzakta...
   ANA kucağı sıcaklığındaki memleketimiz ZigANA
   Oyuncak Müzesinde tanıdık simalar
   Köyümüzün güzel insanlarına yeni bir hanım katıldı.
   Gümüşhane'ye Özgün Aday
  Gümüşhane
  Öfkelenince neden bağırırız
  Zigana Dağları ve Zigana Köyü gezisi
  Gümüşhane Gezisi
  Zigana Limni Gölü ve Tarihi İpek yolu
  Yayla Kızı Zigana
  Zigana Köyü
  Zigana
  Ben bir köy Öğretmeniyim
  Santa. Dağların zirvesine saklanmış cennet
  Dosyalar : 0
  Yazılar : 19
  Haberler : 280
  Mp3'ler : 0
  Videolar : 0
  Animasyonlar : 0
  Resimler : 48
  Bağlantılar : 8
 miraydeniz - (1)
 HakanOrhan - (1)
Üyeler
  Son üyemiz : yagizsoytemiz
  Bugün : 0
  Dün : 0
  Onay bekleyen : -1
  Banlanmışlar : -1
  Kayıtlı üye : 259

Kimler Bağlı
 Bağlı üye yok..
Sitede aktif
  Üye : 0
  Misafir : 4
  Toplam : 4
  IP No : 54.205.242.179
Site sayacı
  Bugün Tekil : 687
  Bugün Çoğul : 687
  Bugün Toplam : 1374
----------------
  Dün Tekil : 492
  Dün Çoğul : 493
  Dün Toplam : 985
----------------
  Genel Tekil : 4720000
  Genel Çoğul : 4725940
  Genel Toplam : 9445940
     Zigana Tüneli Rafa mı Kalktı?

 

      Zigana Tüneli Rafa mı Kalktı?

       Gümüşhane Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜSİAD) Şube Başkanı Murat Akçay, Ovit, Salmangas ve Kop Dağı tünellerinin inşaatlarının başlamasına karşın Zigana Tünelinin projesinin bile ortada olmamasının akıllara farklı sorular getirdiğini söyledi.

 

Gümüşhane Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜSİAD) Şube Başkanı Murat Akçay, Ovit, Salmangas ve Kop Dağı tünellerinin inşaatlarının başlamasına karşın Zigana Tünelinin projesinin bile ortada olmamasının akıllara farklı sorular getirdiğini söyledi.

          Yaptığı açıklamada, Trabzon’dan başlayıp Doğu Anadolu’ya ve İran’a kadar uzanan yolun geçiş noktasında ki bu yola çok büyük rahatlık ve kolaylık sağlayacak, hatta can damarı olacak Zigana Tünelinin esamesinin okunmaması, bu konuda bir adım yol kat edilmemesi karşısında “Zigana Tünelini diğer tünellere kurban mı ettiler?” sorusuyla karşı karşıya kaldıklarını kaydeden Akçay, “GÜSİAD olarak konunun muhataplarına çok açık ve net olarak sesleniyoruz, bu yol tarihi ipek yoludur. Şehrimizin hayat damarlarından biridir. Şu an için tek ulaşım imkanımızdır ve Zigana Tüneli de vazgeçilmez hedefimizdir. Her ne pahasına olursa olsun Zigana Dağına yeni bir tünel yapılması içi ne gerekiyorsa, elimizden geldiğince gayret göstereceğiz, çalışacağız. Bu Gümüşhane’nin, Gümüşhane insanının hakkıdır, haklı talebidir.  Bizle, artık günü kurtaracak, geçici açıklamalar duymak istemiyoruz. Bu saatten sonra Zigana Tünelinin proje ihalesinin tarihini, projenin teslim süresi ve tünele başlama tarihini duymak, öğrenmek istiyoruz. Bunun haricindeki açıklamalar bizleri tatmin etmez, ikna etmez. Tekrar söylüyorum, Zigana Tüneli vazgeçilmez hedefimizdir. Bu konuda hiçbir tavizimiz yoktur. Ve bu konuyu sonuna kadar takip edeceğimizi, ilgilenmeyen ilgililere ve kamuoyuna duyururuz.” dedi.

           Gümüşhane’nin coğrafi yapısı ve fiziki konumu itibariyle ulaşım imkanlarında yeterince faydalanamadığını, bu sebeple de birçok yatırım ve yatırımcının uğramadığı bir yer konumunda olduğunu vurgulayan Akçay, Gümüşhane’nin tek ve yegane ulaşım faktörünün karayolları olduğunu söyledi.

           Gelinen son noktada, Gümüşhane’de son bir-iki yıla kadar ulaşım imkanlarına gereken önem ve desteğin verilmediğini öne süren Akçay, “İlimizi Karadeniz’le ve Doğu Anadolu’yla ayıran dağlar bizlere yıllarca zor ulaşım şartları sağlamıştır. Ancak, günümüz şartlarında, Dağlar tünellerle çok rahat bir şekilde delinebiliyor. Ulaşım çok rahat bir şekilde insanların hizmetine sunulabiliyor. Tünellerin uzun yada kısa olması yapılmalarında çok sorun teşkil etmiyor.  GÜSİAD olarak geçmişte bir çok kez, çeşitli ortam ve platformlarda dile getirdiğimiz üzere tek ulaşım imkanımız olan karayollarının daha kullanışlı hale getirilmesi, bununla birlikte İlimizi Trabzon’a bağlayan güzergahta bulunan Zigana Dağına daha alt noktadan yeni bir tünelin yapılması gerekliliğini defalarca dile getirdik. Ancak, ne hikmetse bu güne kadar ekonomik ve sosyal yaşamın gereği olan haklı talebimiz ilgililerce yeterince dikkate alınmamış, bu konuyla ilgili her serzenişimizde geçici ve oyalayıcı bilgilerle konu geçiştirilmeye çalışılmıştır. Gelinen son noktada gerçekçi hiçbir adımın atılmamış olmasını esefle izliyoruz. Halen bölgemizde yapılmakta olan 14.700 metre uzunluğundaki Ovit Tüneli, 4.000 metre uzunluğundaki Salmangas tüneli,  ve 5.000 metre uzunluğunda ki Kop Dağı Tünellerinin yapılmasını Ülke ve bölgemiz adına memnuniyetle izliyoruz. Ancak, Bölgemizde bu üç tünelin yapımına başlanmasına rağmen Zigana tünelinin daha projesinin bile ortada olmaması aklımıza farklı sorular getirmektedir.” diye konuştu.Kaynak:
 http://www.gumushane.gen.tr/v2/gumushane/zigana-tuneli-rafa-mi-kalkti

Facecbook'ta Paylaş

[ Ekleyen  (HamzaUstun) | 22.11.2012 13:37:30 | Oy:  | Bu içeriğe oy verin ]
( Yorumlar (0) | Okunma : 450 | Bu haberi yazdır )

Kullanıcı Adı :
 
Şifre :
 
Hatırla :
 
   

Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !

Haber gönderin yayınlansın
Siteye resim ekleyin.
Fotoğraflar bölümünde RESİM YÜKLE'yi tıklayın...
Siteye üye olun...
Forumda tartışalım...
       

Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
Çok İyi (73 %)
İyi (9 %)
Orta (3 %)
İdare eder (2 %)
Çok Kötü (10 %)
363 - Katılım
( Sonuçlar )

 


Bugün Doğan yok!
Bugün : 687
Dün : 493
Toplam : 4725940
Sayfa izlenimi aldık..
Mar Nisan
Pz Sl Çs Cm Ct Pa
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

-» hakan (802.dk Önce)
-» HamzaUstun (11455.dk Önce)
-» Hasret29 (48188.dk Önce)
-» bahri (522015.dk Önce)
-» 29zehra18 (599467.dk Önce)
2011 © Copyright AspSitem.com
Websitemiz AspSitem tabanlıdır.