a

Facebook

Twitter

Copyright 2024 Zigana Köyü.
Tüm Hakları Saklıdır. by ZiganaWEB

8:00 - 19:00

Our Opening Hours Mon. - Fri.

975.789.098

Call Us For Free Consultation

Facebook

Twitter

Search
Menu
 

Zigana Köyü Çevre Koruma Turizm ve Dayanışma Derneği’nin 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı

Zigana Köyü Derneği > Haberler  > Zigana Köyü Çevre Koruma Turizm ve Dayanışma Derneği’nin 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı

Zigana Köyü Çevre Koruma Turizm ve Dayanışma Derneği’nin 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı

Zigana Köyü Çevre Koruma Turizm ve Dayanışma Derneği’nin Zigana Köyü İsmail Aytekin Kültür Merkezi’nde 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. AK Parti Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın, Sağlık İl Müdürü Metin Öztürk, İl Encümeni Osman Karabulut, dernek başkanı Tufan Aydoğan, Trabzon Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Muhammet Sözen, Gümüşhane Torullular Derneği Başkanı Niyazi Çakıcı ve üyelerin katıldığı toplantıda, Divan başkanlığını Trabzon Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Muhammet Sözen yaptı.

Genel Kurul Toplantısına katılan Gümüşhane Milletvekili Doç. Dr. Kemalettin Aydın konuşmasında, Zigana Köyü’nün de diğer köyler gibi, AK Parti iktidarı yatırımlarından büyük oranda pay aldığını belirtti. Devlet tarafından aktarılan kaynağın Şehrin nüfusu ile direkt bağlantılı olduğunu aktaran Aydın; “Gümüşhane’mizin nüfusu 130 bin. Devlet bu nüfus üzerinden para gönderiyor. Yaz aylarında ise nüfusumuz 450 bini aşıyor. Kayıtlı nüfusa göre gelen para ile şehir dışında yaşayan hemşerilerimizin de taleplerini karşılamaya çalışıyoruz. İnsanlarımızın taşın altına ellerini koyarak, yaz aylarında koşup geldikleri Gümüşhane’ye nüfus kayıtlarını da getirmelerini bekliyoruz. Bu sorun Zigana Köyümüz içinde bu şekilde” dedi.

Toplantıda konuşan Dernek Başkanı Tufan Aydoğan ise, Tünel çıkışından başlamak üzere Köy içerisine kadar olan eski yol güzergâhı tamir çalışmalarının Karayolları 2011 yılı programında yer aldığını ifade ederek, konunun sıcak takibe alınması gerektiğini söyledi.

Devlet tarafından Zigana Köyüne yapılan yatırımlardan duyulan memnuniyeti dile getiren Aydoğan; “Yol ayrımı, Eski Hanlar köprüsü arası yol, birinci kat asfaltla birlikte tamamlandı. Fiziki olarak kolay ancak, istimlâk yapılması gerektiğinden, köprü-çarşı arası çalışmalar durdu. Yer sahiplerinin izin vermesi gerekiyor. Dere ıslahı çalışmaları da devam ediyor. Şehir dışında yaşayan köylülerimiz ile birlikte nüfusumuz 6 binin üzerinde. Zigana’nın geleceği için iletişimi koparmamak gerekiyor. Yenilenen internet sayfamızla birlikte birbirimizden haberdar olalım” dedi.

Aydoğan’ın ardında söz alan Köy Muhtarı Barış Akman, Saranoy yaylasındaki elektrik probleminin altını çizerek, Yayla yolunun da bir an önce iyileştirilmesi gerektiğini ifade etti. Köyün sorunları ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aktaran Akman; “Sadece köyümüzün değil, Gümüşhane’mizin de problemi olarak gördüğümüz Limni yolunun tamiri gerekiyor. Saranoy Yaylasında ise hala elektrik yok. Limni Gölünde var olan elektriğin 300 metre uzaklıktaki yaylaya ulaştırılması gerekiyor. Çarşı içerisi düzenlemesi yapılmalı. İçme suyu ve yol konusunda bazı taleplerimiz olsa da, problemlerimiz çözüldü. Kanalizasyon konusuna gelince, köyümüzün Maden Mahallesi ve Maruflar Mahallesi dışında kalan bölümlerinin kanalizasyonu ve foseptik çukurları yapıldı” dedi.

Konuşmalar sonrası, gerek derneğe gerekse Zigana köyüne sağladığı katkılardan dolayı Devlet Bakanı Faruk Özak, Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın ve Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Orhan Şahin’e derneğin onur üyeliği belgesi verilmesi kararlaştırıldı.

Tek liste ile gidilen kongrede, oylamaya katılan 60 delegenin oyunu alan mevcut başkan Tufan Aydoğan, yeniden dernek başkanlığına seçildi.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.