a

Facebook

Twitter

Copyright 2024 Zigana Köyü.
Tüm Hakları Saklıdır. by ZiganaWEB

8:00 - 19:00

Our Opening Hours Mon. - Fri.

975.789.098

Call Us For Free Consultation

Facebook

Twitter

Search
Menu
 

Genel Kuruldaki Doğal Üyemiz Burcu Öğretmen

Zigana Köyü Derneği > Haberler  > Genel Kuruldaki Doğal Üyemiz Burcu Öğretmen

Genel Kuruldaki Doğal Üyemiz Burcu Öğretmen

Bu sözleri hak etmiştik.

Pazar günü, Zigana’dayız.

Zigana, Gümüşhane’nin Torul İlçesine bağlı önemli köylerinden biri. Yeşilin her tonunun görülebildiği, çam kokularının, kuş seslerine karıştığı bir yerleşim yeri. Güneş Sanat Merkezi sanatseverler için doyumsuz tatlar sunarken, Limni Gölü, Zigana Dağı ve yaylalar ise doğaseverlerin vazgeçilmezi.

Eski Erzurum-Trabzon Karayolu üzerinde kurulmuş olan çarşı, yıllar yılı gelip geçen yolculara hizmet verirken, bu gün ise köylülerin buluştuğu bir merkez halini aldı. Köyün Çarşısında , geçtiğimiz yıl yapılan İsmail Aytekin Kültür merkezi, bu yıl beşincisi yapılan Zigana Köyü Çevre Koruma Turizm ve Dayanışma Derneğinin genel kurul toplantısına ev sahipliği yaptı.

Genel kurula; AK Parti Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın, AK Parti Gümüşhane Eski İl Başkanı Yusuf Özgün, Tanınmış İş adamlarından Tufan Aydoğan, Nurettin Aydın, dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Toplantıya katılanların bir kişi hariç tamamı erkekti. O kişi, Zigana Köyü İlköğretim okulunun tek öğretmeni Burcu Bulut’tu. Toplantı öncesi kimsenin tanımadığı, toplantıda yaptığı konuşmanın ardından ise kimsenin unutmayacağı isimdi o. Hani futbol karşılaşmalarında “Maçın adamı” seçilir ya, işte genel kurul toplantısının da “Maçın Adamı” Burcu Bulut’tu.

Aslen Trabzon’lu olan Burcu öğretmenin konuşması, toplantıya katılanlar tarafından alkışlara boğulsa da şapkanın düştüğü, kelin göründüğü nokta olarak akıllarda kalmıştı. Konuşmanın satır başları, önümüze konmuş ayna gibi bizleri gösteriyordu.

İşte onlardan bazıları:

“ Zigana’ya geldim. Çünkü burada yapabileceğim çok şeyin olabileceğini düşünüyordum. Benim için; uzun süre hizmet verebileceğim yerdi burası.”

“ Okula başladım. Sınıfların duvarları örümcek bağlamış, boyaları dökülmüştü. Kimsenin ilgilendiği, arayıp sorduğu yoktu.”

“ Okul temiz mi? Kışlık odunu var mı? Odunları kıranlar yine öğrenciler mi? Bu öğretmen burada ne yapar? Okul açık mı kapalı mı? Bilen yok. Milli Eğitim Bakanlığının semineri için okulu kapatıp on gün gitsem ‘Nereye gidiyorsun’ diye soran yok.”

“ Okul için hademe arıyorum. İnsanımız kahvehane köşelerinde pineklemeyi tercih ediyor. Maalesef okulun ihtiyaçları için kıllarını kıpırdatmıyor. İşsizlik var, iş beğenmiyorlar.”

Konuşmasının son bölümünde okulun iyi durumda olduğunu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Muhtarın desteğiyle yaptırılan boya ile fiziki olarak probleminin kalmadığını ifade eden Burcu Öğretmenin son sözü ise; “Köylümüzün okuluna sahip çıkmasını istiyorum. Sadece biraz ilgi bekliyorum” şeklindeydi.

Sizce de sadece Zigana için değil tüm köylerimiz için Şapkayı önümüze koyup düşünmenin tam sırası değil mi?

Hüseyin ÖZGÜN

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.