a

Facebook

Twitter

Copyright 2024 Zigana Köyü.
Tüm Hakları Saklıdır. by ZiganaWEB

8:00 - 19:00

Our Opening Hours Mon. - Fri.

975.789.098

Call Us For Free Consultation

Facebook

Twitter

Search
Menu
 

Sona Gelindi: Zigana yolu Temmuz”da!

Zigana Köyü Derneği > Haberler  > Sona Gelindi: Zigana yolu Temmuz”da!

Sona Gelindi: Zigana yolu Temmuz”da!

Karayolları 10.Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş, Gümüşhane-Trabzon karayolunda büyük mesafe kat ettiklerini belirterek, Temmuz ayı içerisinde Zigana Dağına kadar olan bölümü tünelleri ve köprüleriyle birlikte tamamen bitirmeyi planladıklarını söyledi

Yaptığı açıklamada Zigana Dağı-Gümüşhane arası 31 kilometrelik kısmın 18 kilometresinin asfaltının yapıldığını ve tünellerdeki çalışmaların devam ettiğini belirten Bayramçavuş, “Ölüm Virajı” olarak adlandırılan ve bugüne kadar çok sayıda kazanın meydana geldiği Kürtün kavşağındaki tünellerden dağ tarafında olanın trafiğe açıldığını kaydetti.

ÖLÜM VİRAJI TÜNELLE AŞILDI

Yaklaşık 2 hafta sonra da diğer tüpün açılacağını dile getiren Bayramçavuş, “Tüneller trafiğe açıldığında yıllardır ölümlere neden olan Kürtün kavşağından kurtulmuş olacağız. Mağara tünelleri ve Mescitli tünellerini de Haziran ayına kadar bitirmiş olacağız. Böylelikle Temmuz ayı içerisinde asfaltını da tamamlayarak yolun tamamının trafiğe açılmasını hedefliyoruz.” dedi.

TERSUN DAĞI AÇIK OLACAK
Gümüşhane”den Bayburt istikametine Kale”ye kadar olan bölgede de çalışmalar hızlandırdıklarını, buradaki tünel ve köprüleri de 2-2,5 ay içerisinde hizmete açacaklarını belirten Bayramçavuş, İkisu-Şiran yolunda da Tersun Dağı zirvesini sürekli açık tutacak şekilde planlama yaptıklarını ifade etti. Bayramçavuş ayrıca, Tersun dağını yılın 12 ayı açık tutmayı, ayrıca kalan 4 kilometrelik kısmı da en kıza zamanda bitirmeyi planladıklarını söyledi.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.