a

Facebook

Twitter

Copyright 2024 Zigana Köyü.
Tüm Hakları Saklıdır. by ZiganaWEB

8:00 - 19:00

Our Opening Hours Mon. - Fri.

975.789.098

Call Us For Free Consultation

Facebook

Twitter

Search
Menu
 

Zigana Köyü Muhtarı Turkcell’e Teşekkür Etti

Zigana Köyü Derneği > Haberler  > Zigana Köyü Muhtarı Turkcell’e Teşekkür Etti

Zigana Köyü Muhtarı Turkcell’e Teşekkür Etti

Gümüşhane ili, Torul İlçesi, Zigana Köyü Muhtarı Barış Akman, Zigana Köyüne kurulan 3G’li baz istasyonu nedeni ile Turkcell firması yetkililerine teşekkür etti.

Barış Akman, Zigana Köyü’nde Turkcell’in baz istasyonunun uzun yıllardır kurulu olduğunu fakat yakın zamana kadar 3G hizmetinden yararlanamadıklarını, köy halkının ve muhtarlığın ısrarlı çabaları sonucunda Turkcell’in köye 3G hizmetini de getirdiğini beyan etti.

Muhtar Akman, “köy halkı artık Turkcell sayesinde hızlı bir şekilde 3G şebekesi üzerinden internet hizmetlerinden yararlanıyor, Turkcell yönünden artık bir sorunumuz kalmadı ama Vodafone ve Türk Telekom’un (Avea) köyümüzde hiç baz istasyonu yok. Bırakın interneti, bu hatlara sahip insanlarımız köyde hiç telefon konuşması yapamıyor” dedi.
Akman sözlerine “Bir kaç ay sonra ülkemizde 4.5G hizmeti başlayacak ama bizim köyümüzde halen daha bazı firmaların baz istasyonu yok. Vodafone yetkilileri yakın zamanda baz istasyonu kuracaklarını belirttiler. Türk Telekom’dan da aynı duyarlılığı bekliyor, köyümüze baz istasyonu kurmalarını istiyoruz” şeklinde devam etti.
Barış Akman, köylerinin kışın 50 haneli bir köy olduğunu, bahar ve yaz aylarında 350 haneye ulaştıklarını, köydeki Limni gölü gibi turistik mekanların da olması nedeni ile çok sayıda insanın telefon ve internet hizmetlerinden mahrum kaldığını belirtti.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.